USA valitsuse eelarve puudujääk suureneb, sest kulutused kasvavad ning ettevõtete kasumite kahanemine vähendab tulusid, vahendab FoxBusiness.
Valitsuse eelarvepuudujääk ulatus mais 53 miljardi dollarini, teatas
USA rahandusministeerium. Viimase aasta defitsiit on kokku olnud 479 miljardit dollarit, mis on eelmise aastaga võrreldes 16 protsenti enam. Peamine faktor on maksutulude vähenemine.
Palgafondi maksulaekumised on töökohtade juurdeloomise tõttu suurenenud, aga ettevõtetelt on laekunud vähem makse, sest kasumid on kehva ekspordi ja väheste investeeringute tõttu langenud. Lisaks sellele on firmade kasumeid survestanud ka kiire palgakasv ning produktiivsuse kasvu aeglustumine.
Majandusteadlased võrdlevad eelarvepuudujääki sisemajanduse koguproduktiga, et hinnata, kui suur on valitsuse tegelik koorem. Viimase 12 kuu jooksul on defitsiit moodustanud 2,6 protsenti SKP-st.
Pikemaajalisem trend on aga selline, et puudujääk kasvab. Valitsuse tulud on viimase aasta jooksul tõusnud vaid 3 protsenti. Mõned aastad tagasi kasvasid tulud pidevalt 6 protsenti aastas.
Samal ajal on valitsuse kulutused kasvanud viimase aasta jooksul 4,6 protsendi võrra. See näitaja on stabiilselt kasvanud.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.